top of page

Co dělat, když se nemůžete zbavit akné - komplexní průvodce k překonání akné a získání sebedůvěry

Aktualizováno: 7. 1.

Bojujete s akné a nevíte, jak se ho zbavit? Vyzkoušeli jste všechno, ale stále se ty zpropadené pupínky vracejí? Tak to tu jste správně. Připravili jsme pro vás několik tipů a triků, které vám pomohou dosáhnout čisté pleti. Přečtěte si o změnách životního stylu, které vám pomohou snížit výskyt akné a o nejlepších produktech péče o akné pleť, které můžete používat.


Zjednodušte svoji pleťovou rutinu

Zapomeňte na 12krokovou pleťovou rutinu, kterou můžete najít někde na internetových stránkách nebo ve videu na youtube. Dle kožních expertů na akné pokožku se správná pleťová rutina pro aknózní pleť skládá ze 3-4 kroků. Konkrétně:

 1. čištění šetrným čistícím produktem (1-2x denně),

 2. léčebný krok (nejlépe 2x denně),

 3. hydratace (nejlépe 2x denně) a

 4. SPF ochrana (přes den).

Pro více informací o akné pleťové rutině odkazujeme čtenáře na jiný článek.


Ranní akné skincare rutina

Večerní akné skincare rutina

Dodržujte pleťovou rutinu

Může být těžké udržet si motivaci, když se vám nechce dodržovat rutinu péče o pleť. Je však důležité zůstat konzistentní, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Mezi několik tipů, jak si udržet motivaci, patří stanovení realistických cílů, odměňování se při dosažení cíle a sledování pokroku. Stanovte si menší cíle, abyste mohli měřit své pokroky a měli ze svého úsilí dobrý pocit. Když dosáhnete svých cílů, dejte si odměnu, například filmový večer nebo speciální pohoštění (ale pozor na některé potraviny).


A konečně, sledování vašeho pokroku vám může pomoci udržet si motivaci, protože budete moci vidět, jak daleko jste došli a jak velký pokrok jste udělali. Díky těmto tipům si můžete udržet motivaci a dodržovat rutinní péči o pleť, i když se vám zrovna nechce. Samozřejmě vám neradíme dodržovat pleťovou rutinu, která vám způsobuje alergické reakce nebo jiné vedlejší nežádoucí účinky kosmetiky. O tom, jak se vyhnout alergickým reakcím na kosmetiku jsme napsali jiný článek.


Sledujte a zaznamenávejte váš akné pokrok

Je důležité sledovat vývoj akné po 3-4 týdnech, zejména pokud používáte novou péči o pleť nebo léčbu. Pořizování fotografií vaší pleti každý týden vám pomůže sledovat vaše pokroky a rozhodnout se, zda je třeba provést změny ve vaší rutině.


Fotografie vám mohou pomoci odhalit drobné změny na vaší pleti v průběhu času a mohou být dokonce použity k tomu, abyste ukázali svému lékaři nebo dermatologovi, pokud se vaše pleť nezlepšuje. I když může být lákavé měřit úspěch podle toho, jak vaše pleť vypadá v zrcadle, je důležité pořizovat fotografie pleti z různých úhlů a při různém osvětlení. Získáte tak přesnější představu o tom, co se s vaší pletí děje.


Dobrým nápadem může být také vést si deník, do kterého si budete zaznamenávat změny, které jste na své pleti zaznamenali, a také změny, které jste provedli v péči o pleť nebo v jídelníčku. To může být užitečné při určování toho, co vám vyhovuje a co ne.


Sledování pokroku v péči o akné pomocí fotografií a deníku může být neocenitelným nástrojem k dosažení čisté pleti.


Krátká doporučení

 1. Pokud neuvidíte žádné zlepšení po 3-4 týdnech po používání léčivého kosmetického produktu, je čas pravděpodobně na změnu. Nezapomeňte si však dát potom tzv. "kožní detox", který může trvat 1-2 týdny bez žádné léčivé kosmetiky na akné. Používejte v této době pouze vyzkoušené čistící, hydratační a SPF produkty. Kožním detoxem se vyhnete podráždění nebo vyvolání alergických reakcí vaší pleti na změnu v aktivních anti-akné látkách.

 2. Nekontrolujte svoji pleť každý den. Akné pupínky reagují na léčbu velmi pomalu a tudíž při dennodenní kontrole může dojít k vyvolání stresu ve vašem těle, že nevidí "žádný pokrok", a to může vyústit v tvorbu dalších nechtěných akné pupínků.


Dodržujte zdravý životní styl

S akné je těžké se vypořádat, a ještě těžší je, když nevíte, co dělat, abyste ho omezili a porazili. Správný životní styl může být hlavním pomocníkem, který vám pomůže porazit a snížit výskyt pupínků akné.


Zdravý životní styl

Vyvážená a zdravá strava vám pomůže regulovat hormony (především inzulín a IGF-1), zmírnit zánět a dodat tělu základní živiny, které potřebuje k boji proti akné. Důležité je také pít hodně vody, která udržuje tělo hydratované. Vyhýbání se sladkým jídlům, smaženým pokrmům a zpracovaným potravinám může být také prospěšné pro snížení výskytu akné.


Cvičení nebo chůze je skvělý způsob, jak snížit stres. Důležitý je také dostatek spánku, protože tehdy se tělo obnovuje, nabíjí a snižuje se také stres.


Mytí obličeje jemným čisticím přípravkem 1-2krát denně a používání nekomedogenního hydratačního krému pomůže udržet pleť čistou a hydratovanou (viz. Správná pleťová rutina ro akné pleť). Důležité je také vyvarovat se dotýkání se obličeje nebo vymačkávání pupínků.


Získat správný životní styl, abyste porazili a omezili výskyt pupínků akné, může být obtížné, ale správnými kroky a odhodláním můžete své pleti pomoci. Pamatujte, akné je kožní nemoc, a proto by se k němu mělo tak přistupovat.


Nebuďte ve stresu kvůli vašemu akné

Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění a pro ty, kteří jím trpí, může být stresující. Existují však způsoby, jak zvládnout hladinu stresu a zabránit tomu, aby se akné stalo hlavním zdrojem špatné nálady nebo úzkosti.


Prvním krokem je pochopit, že akné je normální součástí života a že jím prochází každý. Přijetí toho, že je součástí života, může pomoci snížit úroveň stresu z akné. Kromě toho je důležité zachovat si pozitivní přístup a nedovolit, aby akné určovalo, kdo jste. Pamatujte, že se jedná o dočasný problém a že jej lze zvládnout správnou změnou životního stylu. Důležité je také dodržovat správnou hygienu, dostatek spánku a používat produkty určené pro váš typ pleti.


V neposlední řadě si na sebe udělejte čas a věnujte se věcem, které vám dělají dobře, například cvičení, malování, poslechu hudby nebo trávení času s přáteli. Péče o sebe může pomoci snížit hladinu stresu a usnadnit zvládání akné.


Buďte konzistentní

Klíčem ke zdolání akné je disciplína. Péče o pleť je nepřetržitý proces a jediným způsobem, jak se dočkat výsledků, je zůstat důsledný ve své rutině. To znamená, že se budete držet stejných produktů a používat je každý den v podobnou dobu (ráno a večer).


Disciplína

Kromě toho byste se měli snažit také udržovat zdravý životní styl vyváženou stravou, pitím velkého množství vody a dostatkem spánku. Díky důslednému úsilí a odhodlání můžete konečně získat čistou pleť, po které jste toužili.


Pamatujte, kožní buňky bohužel reagují pomalu na léčivé zásahy.


Používejte kosmetické produkty na celou plochu obličeje

Používání kosmetiky na celý obličej je dalším klíčem k vítězství v boji proti akné. Ačkoli se to může zdát neintuitivní, ošetření oblastí náchylných k akné i těch bez aktivních viditelných pupínků může skutečně pomoci udržet vaše akné pod kontrolou.


Nanesení kosmetiky na celý obličej pomáhá uvolnit póry, což umožňuje pleti lépe "dýchat" a snižuje pravděpodobnost vzniku budoucích pupínků. Při pravidelném používání tak budete moci udržet akné na uzdě a těšit se z čisté a krásné pleti.


Kontrolujte všechno

Je důležité kontrolovat všechny výrobky, potraviny, potravinové doplňky a léky (např. kortikosteroidy nebo určitá antikoncepce), zda neobsahují složky a látky způsobující akné, zejména pokud máte sklony k výskytu akné.

 • Pro získání povědomí, které kosmetické látky jsou komedogenní a způsobují tak akné, odkazujeme čtenáře na tento článek.

 • Důležité je také hledat kosmetické složky, které mohou působit dráždivě, jako jsou vonné a konzervační látky, protože mohou způsobovat alergické reakce. Pro více informací klikněte zde.

 • Kromě toho vám kontrola složek, jako jsou např. parabeny, pomůže vyhnout se potenciálním zdraví škodlivým látkám.


Důležité je také dávat pozor na potraviny, které jíte, protože některé potraviny mohou u lidí se sklonem k akné vyvolat tvorbu pupínků. Mléčné výrobky, stejně jako potraviny s vysokým obsahem cukru jsou potenciálními viníky a měli byste se jim vyhýbat.


Pokud budete kontrolovat etikety a budete si vědomi složek a potravin, které by mohly akné zhoršit, můžete přispět k tomu, aby vaše pleť byla čistá a zdravá.


Jak se zbavit akné - Používejte přírodní kosmetiku Juziku

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

 • pomáhají redukovat akné.

 • pomáhají zlepšovat sebevědomí. Dle jedné testující: "Konečně nepoužívám make-up a cítím se dobře, dokonce se chci i fotit."

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.) Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • jsou dodávány v praktických ekologických baleních s pumpičkou.

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.


Proč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo nějaký anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.


Další reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo celkem 18 žen v České a Slovenské republice ve věku od 23 do 38 let, ukázal, že:

 • 78 % testujících uvedlo, že jejich pleť vypadá zdravější po konci používání Juziky po 4 týdnech.


Jen pro srovnání: Účinnost kožních léčiv na akné dle odpovědí v dotaznících vyplněných léčenými lidmi těmito kožními látkami se pohybuje v rozmezí pouhých 35-54 %.


Podívejte se na pár našich obdržených recenzí.Důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Trápí vás akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys®. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit tvorbu kožního mazu a podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.Naše inovativní produkty jsou bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

265 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page