top of page

Co nejíst při akné - část 1 - "Cukr" aneb sladké

Aktualizováno: 3. 1.

Objeví se vám nový pupínek pokaždé, když si dáte něco sladkého nebo hranolky s hamburgerem? Pokud jste na tuto otázku odpověděli kladně, pravděpodobně byste se měli vyhnout obdobným potravinám, abyste předešli dalšímu akné. Přečtěte si, jaké to jsou a jak ovlivňují vaše tělo.


Je všeobecně přijato, že potraviny s vysokým glykemickým indexem / glykemickou zátěží (např. čokoláda, pečené brambory, cukroví, kuskus, hranolky, nápoje s vysokým obsahem cukru, cereálie s nízkým obsahem vlákniny a s vysokým obsahem přidaného cukru, slazené ovocné šťávy, bílé těstoviny a bílá rýže) a stravování se zvýšeným příjmem cukrů mají mírný, ale významný proaknegenní účinek.


Opravdu trocha teorie - Co je to glykemický index a glykemická zátěž?

Glykemický index (GI) je bodovací systém používaný k určení, jak rychle je obsah sacharidů z potraviny stráven, absorbován a metabolizován. Glykemický index potraviny se vztahuje ke zvýšení hladiny glukózy v krvi ve vztahu k čisté glukóze 2 hodiny po konzumaci této potraviny.


Glykemická zátěž je měřítkem schopnosti potraviny zvýšit hladinu glukózy v krvi.


Rozdělení potravin podle GI

"Rychlé potraviny" s GI > 70 (např. sladkosti, bílé pečivo)

"Středně rychlé potraviny" s GI v rozmezí 50 až 70 (např. celozrnné pečivo, těstoviny, vařené brambory)

"Pomalé potraviny" s GI < 50 (např. zelenina, luštěniny, ovoce)


Rozdělení potravin podle glykemické zátěže (GZ)

S vysokou GZ (GZ > 20) (např. pečivo, oplatky, sušenky, tyčinky, čokoláda)

Se střední GZ (GZ 10 až 20) (např. pečené brambory)

S nízkou GZ < 10 (např. zelenina, luštěniny, ovoce)

Pro srovnání glykemických indexů a zátěží některých "špatných pro akné" potravin přikládáme na konci článku tabulku.


Opravdu trocha biochemie - Mechanismus, jak pravděpodobně "sladké" produkty ovlivňují stav akné na lidské pleti

V mnoha klinických studiích bylo pozorováno, že stravování obsahující potraviny s vysokou GZ bylo spojeno s vyššími hladinami inzulínu a inzulínu podobného růstového faktoru-1 (IGF-1). Zatímco dieta s nízkou GZ prokazatelně snižovala koncentraci IGF-1 nalačno. Inzulín a IGF-1 jsou lidskému tělu vlastní molekuly, které ovlivňují kožní buňky k vyšší produkci kožního mazu, což vede k rozvoji akné.


Srovnání množství inzulínu během dne v závislosti na typu stravování.
Srovnání množství inzulínu během dne v závislosti na typu stravování.

Z grafu je jednoznačně viditelné, že jedinci, kteří konzumují nízkoglykemická jídla, mají prokazatelně nižší hladiny inzulínu a jejich buňky budou tak méně stimulovány k tvorbě kožního mazu.


Velmi zjednodušeně tedy řečeno: "Čím více jedinec sní/vypije produktů s vysokou GZ, tím více budou jeho/její kožní buňky tvořit kožní maz a tím bude mít více akné pupínků."


Poznámka pod čarou: Graf z vědecké práce a výsledky: L. Cordain, Implications for the role of diet in acne, Semin. Cutan. Med. Surg.; 24, 84, 2005; B. Kiens a E. A. Richter, Types of carbohydrate in an ordinary diet affect insulin action and muscle subtrates in humans, Am. J. Clin. Nutr., 63, 47, 1996.


Cukr a jeho vliv na tvorbu akné - pár podporujících vědeckých důkazů

1) Vědecká studie byla provedena na 2 300 účastníků ve věku 13 - 18 let v Turecku, kde bylo zjištěno, že častý příjem cukru a konzumace pečiva a zákusků byly spojeny se zvýšeným rizikem akné.


2) V další vědecké studii, která byla provedena u 64 dobrovolníků (32 s akné a 32 bez akné) po dobu 5 dnů, bylo ukázáno, že účastníci s akné konzumovali více sacharidů z potravin s vysokým GI ve srovnání s účastníky bez akné. Účastníci s akné měli tak vyšší koncentrace inzulínu a IGF-1 ve srovnání s účastníky bez akné.


3) V Číně bylo analyzováno celkem 8 197 odpovědí od studentů. Častá konzumace (≥7krát týdně) sycených limonád, slazených čajových nápojů a nápojů s ovocnou příchutí byla spojena s tvorbou středně závažným až závažným akné. Dále byl příjem cukru (≥ 100 g/den) významně spojen se středně závažným až závažným akné.


Shrnutí - vliv cukru na akné

Cukr má prokázaný vliv na tvorbu akné. Proto jsme pro vás připravili krátkou tabulku s reprezentativními špatnými potravinami, které představují nevhodný zdroj sacharidů a jejich hodnoty GI a GZ.


Tabulka reprezentativních potravin "nepřátelských" k akné pleti

Potravina

GI

GZ na porci

Porce g/ml

Dostupné sacharidy v porci

NÁPOJE

Coca-cola

58

20

330

34

Fanta

68

31

330

45

Pivo světlé 12°

110

23

500

21

OBILOVINY

Vařená bílá rýže

64

23

150

36

Kuskus

65

23

150

35

PEČIVO

Bílá bageta

95

29

60

30

Chléb konzumní

65

34

100

52

Hamburgerová žemle

85

28

60

33

SNÍĎANOVÉ CEREÁLIE

Cornflakes™ (Kellogg's)

81

41

50

43

TĚSTOVINY, BRAMBORY

Pečené brambory

85

26

150

30

Velké hranolky

75

41

150

54

Těstoviny vařené bílé

55

26

200

48

GI - glykemický index; GZ - glykemická zátěž; GZ = GI * sacharidy (v gramech v porci)/100;


Trápí vás akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s přírodními patentovanými složkami. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.


Kupte přírodní bylinný Krém proti akné od Juziky s Miniporyl™ a Anti-Irritant Complex pro efektivní kontrolu vašeho akné.


Kupte SOS bylinné přírodní Sérum proti akné od Juziky s Acnilys® a Diam Oléoactif® pro rychlejší zacelení akné pupínků.


Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.

77 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page