top of page

Kontrola nad akné - to je klíč k úspěchu

Aktualizováno: 4. 8. 2023

Na první pohled se může zdát, že kontrola nad akné a zbavení se rychle akné pupínku představují totéž. Ale opak je pravdou. Proč je třeba tyto dva důležité pojmy rozlišovat, se dozvíte právě v tomto článku.


Co znamená kontrola nad akné a jak na to?

Asi nikoho nepřekvapí, že dle vědeckých studií pacienti s akné chtějí mít své akné pod kontrolou. Co to ale vlastně znamená, mít kontrolu nad svým akné? Znamená to, aby se jim už nevytvořil žádný pupínek. Bohužel v dnešní době není žádný léčivý přípravek, který by dokázal vyléčit akné. Akné totiž nelze vyléčit, lze jej pouze kontrolovat léčbou.


K tomu, abyste měli akné pod kontrolou, budete potřebovat dvě vlastnosti: trpělivost a konzistenci. A pak také 2 typy aktivních látek.

Proč trpělivost?

Protože akné pupínky reagují velmi pomalu na lokální léčbu. Lidé s akné by si měli být vědomi toho, že může trvat 3 – 6 týdnů, než bude možné pozorovat zlepšení jejich akné. To znamená, že bude zmenšen počet jejich akné pupínků. Akné je bohužel dlouhodobé kožní onemocnění.


Proč konzistence?

  1. Jak bylo uvedeno výše, akné se nedá vyléčit, ale pouze kontrolovat léčbou.

  2. Mikrokomedony (mikroskopicky viditelné akné pupínky) nemohou být viděny lidským okem. Osoba s akné si třeba myslí, že už nemá akné. Má ale mikrokomedony ve své pokožce, které se mohou změnit za určitých faktorů v další větší, už viditelné, akné pupínky.

A dále budete potřebovat používat látky jako jsou regulátory tvorby kožního mazu (např. MiniporylTM) a doplnit lokálně kyselinu linolovou (např. lehkým olej z hroznových jader). Přesně tyto dva typy aktivních látek pomáhají předcházet tvorbě mikrokomedonů.


O mikrokomedonech jsme již napsali krátký blog článek s názvem Akné pupínek mikrokomedon, ten za to všechno může?


O MiniporyluTM se můžete více dozvědět ve článku názvem Přírodní bylinná kosmetika na akné.


Zbavte se rychle viditelného akné pupínku

Zbavení už vyvinutého, okem viditelného akné pupínku může člověk pouze podpořit urychlením či zabráněním biochemických procesů v lidské pokožce.


Především snížit zánět (např. DiamOléoactif®), použít antibakteriální složky proti Propionibacterium acnes (např. Acnilys®) a zlepšit folikulární bariéru (např. kyselina linolová). Tím může dojít k zamezení přechodu nezánětlivého akné pupínky v zánětlivou akné lézi. Čímž může dojít k zamezení tvorby akné jizviček či pozánětlivých pigmentačních změn.


O DiamOléoactif® a Acnilys® byl napsán krátký článek s názvem Přírodní bylinná kosmetika na akné.


Vyzkoušejte naše přírodní produkty proti akné.


Pro kontrolu nad svým akné zkuste náš Krém proti akné.Pro rychlé se zbavení akné pupínku vyzkoušejte naše Sérum proti akné.Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


67 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page