top of page

Jak začít používat novou kosmetiku na akné

Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění a pro mnoho lidí může být zdrojem frustrace a rozpaků. Přestože je k dispozici celá řada volně prodejných léčivých přípravků (např. skinoren), používání kosmetiky proti akné může být skvělým způsobem, jak akné omezit a předcházet mu.


V tomto článku se proto dozvíte, jak správně začít používat novou nevyzkoušenou kosmetiku na akné.


Jak začít používat nevyzkoušenou kosmetiku na akné

Pokud máte pleť náchylnou k akné, může být používání neotestované nové kosmetiky skličující. Se správnými znalostmi a opatřeními však můžete bezpečně a efektivně začít používat netestovanou kosmetiku na akné.


Nejprve je důležité porozumět základům akné a složkám, které mohou akné léčit nebo ho naopak zhoršovat. Zásadní je prozkoumat složky kosmetiky, o které uvažujete. Zkontrolujte, zda je na etiketě uvedeno, že výrobek je nekomedogenní, což znamená, že neucpává póry. Pokud si stále nejste jisti, vyhledejte si recenze výrobku na internetu nebo se klidně zeptejte. Jakmile najdete výrobek, o kterým si myslíte, že je vhodný pro vaši pleť po této "hledající a zjišťovací fázi", kupte si ho.

Strategie k minimalizaci alergických reakcí na novou kosmetiku při zahájení léčby


  1. První aplikaci produktu omezte na malý okrsek kůže jako "toleranční test", nejlépe na předloktí, kde je citlivost pleti podobná kůži na obličeji a počkejte 30-40 minut, jestli se neobjeví nějaké zarudnutí, pálení, svědění nebo štípání. Pokud ne, můžete pokračovat.

  2. Aplikovat jen malé množství produktu („fingertip unit“, tedy na koneček prstu, resp. velikosti hrášku) v tenké vrstvě na celou plochu obličeje.

  3. U rizikových lidí s velmi citlivou pletí aplikovat novou kosmetiku na obličej zpočátku jen několik hodin denně (nejlépe o víkendu) a dobu aplikace poté pomalu navyšovat.

  4. Teprve po vyzkoušení tolerance aplikovat nový produkt na celou noc nebo den.

Věnujte pozornost tomu, jak vaše pleť reaguje a zda se objevují nějaké změny, pozitivní a i negativní. Pokud zaznamenáte jakékoli nežádoucí účinky, okamžitě přestaňte přípravek používat a poraďte se s lékařem.


V neposlední řadě se ujistěte, že dodržujete správnou péči o pleť, a používejte jemné čisticí a hydratační přípravky, abyste si udrželi zdravou pleť. S těmito znalostmi a opatřeními můžete bezpečně a efektivně začít používat novou netestovanou kosmetiku na akné.


Doporučení pro vás

Používejte jen dermatologicky testované produkty na akné, které neobsahují přidané vonné látky.


Kupte dermatologicky testovanou kosmetiku proti akné, která je bez přidaných vonných látek. Naše kosmetika je uchovávána v airless obalech.


Krém proti akné pomáhá redukovat aktivní akné pupínky, hydratovat pokožku a předcházet tvorbě nových pupínků.


Sérum proti akné pomáhá rychleji zacelovat aktivní pupínky a předcházet tvorbě akné jizviček.


Akné duo od Juziky, s přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys®, synergisticky pomáhá rychleji zacelit akné pupínky, snížit podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.


Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


13 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page