top of page

Nejlepší kosmetika proti akné. Jaká vlastně musí být?

Aktualizováno: 1. 8. 2023

Léčba akné zahrnuje používání kvalitní péče o pleť s účinnými přípravky proti akné. Kdo se v nich má ale vyznat, když jich je tolik?


V tomto krátkém článku vám ukážeme 4 esenciální vlastnosti, na které byste měli koukat před použitím jakékoliv kosmetiky proti akné na vaši pleť.


Nejlepší kosmetika proti akné - 4 esenciální vlastnosti

Nejlepší kosmetika proti akné musí být:


1) Mírně kyselá

Hodnota pH zdravé lidské pleti bez akné je okolo 5. Naopak hodnota pH pro pleť s akné byla zjištěna ve vědecké studii až okolo 6,4. Hodnota pH produktu musí být proto pro vyrovnání špatného pH aknózní pleti, tedy mírně kyselá okolo 5 stejně jako pro zdravou pokožku.


2) Lehká, gelovitá

Pleť s akné pupínky je nejlépe ošetřena dle kožních expertů gely nebo tzv. lotiony. Gelové emulze představují výbornou formu kosmetického produktu pro dodání aktivních látek pro efektivní redukci akné.

Dále byly prokázány vědecké studie, že právě gelové emulze dokáží lépe „přenést“ aktivní látky přes nejsvrchnější ochrannou vrstvu lidské pokožky a zprostředkovaly tak lepší účinek.


3) Jednoduchá - “Méně znamená lépe”

Ingredience v kosmetickém produktu jsou děleny na aktivní a tzv. pomocné složky (excipienty).


Aktivní látky mají určitý účinek na lidskou pleť, pomocné ingredience, jak už název napovídá, pouze „pomáhají“ produktu. Pomocné látky v produktu zahrnují např. složky pro kontrolu konzistence a pH, emulgátory, konzervační látky nebo rozpouštědla.


Je vcelku jasné, že pokud složení vašeho produktu na zadní straně je dlouhé, tak máte vnitřní pocit, že za vaše peníze jste dostal/a kvalitní produkt. Bohužel s kosmetickými produkty to tak nefunguje.

Ne všechny látky se dostávají totiž do lidské pokožky. Aktivní složky jsou většinou malé molekuly a dostávají se do lidské pleti. Naopak pomocné látky nevykazují většinou žádný účinek na lidskou pleť a dále to mohou být velké, těžké molekuly, které velmi špatně procházejí do pokožky a mohou tak “překážet” aktivním složkám při pronikání do kůže a snížit tak účinek.

Proto přecpané produkty s příliš vysokým počtem pomocných složek mohou spíše uškodit vašim kožním buňkám než jim pomoci. Takové produkty mohou ucpávat vaše póry, což povede k dalším nechtěným akné pupínkům.


Účinná kosmetika na akné musí tedy obsahovat malé množství pomocných látek a zároveň okolo 5, maximálně 10 aktivních ingrediencí. Ve výsledku tak dostanete kosmetický produkt s celkovým počtem okolo 20 složek.


4) Správná kombinace aktivních složek s rozdílných účinkem na akné pupínky

Akné je multifaktorové onemocnění, a proto by se mělo v kosmetickém produktu pro jeho úspěšnou redukci používat celkem 5 různě účinných typů látek, aby došlo k ovlivnění všech biologických rozvojových drah akné. Dále by v kosmetickém anti-akné produktu měly být hydratační, zklidňující a tzv. prokolagenní látky.


Složky pro kontrolu kožního mazu – např. Miniporyl™, Acnilys®

Anti-mikrobiální látky – např. Acnilys®, Anti-Irritant Complex, Olej z vinných pecek

Protizánětlivé ingredience – např. Anti-Irritant Complex, Diam Oleoactif®, Acnilys®

Látky pro kontrolu změn v procesu tvorby vrchních vrstev lidské pokožky – např. Miniporyl™, Kyselina linolová, Retinyl-palmitát

Antioxidanty – Vitamin E, Retinyl-palmitát, Olej z vinných pecek, Olej z broskvových pecek

Hydratační látky – Kyselina hyaluronová, Glycerol, Olej z vinných pecek, Olej z broskvových pecek, Anti-Irritant Complex, Acnilys®, Diam Oleoactif®

Zklidňující látky – Anti-Irritant Complex, Diam Oleoactif®, Acnilys®

Prokolagenní látky proti tvorbě jizviček – Diam Oleoactif®


Trápí vás akné?


Vyřešte ho naší kosmetikou proti akné, která má vhodné pH (mírně kyselá) pro pleť se sklonem k akné, je lehká a jednoduchá (méně je lépe) s gelovou texturou. Naše produkty na akné efektivně kombinují aktivní ingredience s celkem 8 rozdílnými mechanismy účinku.


Krém proti akné obsahuje Miniporyl™, Anti-Irritant Complex, nízkomolekulární kyselina hyaluronovou, olej z vinných a broskvových pecek, retinyl-palmitát, vitamín E a glycerol.Sérum proti akné obsahuje Diam Oleoactif®, Acnilys®, nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, olej z vinných pecek, vitamín E a glycerol.Set Akné duo využívá přírodní ingredience k cílení proti již vytvořeným pupínkům a zároveň proti tvorbě novým.Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.

65 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page