top of page

Jak se zbavit akné - Pryč s černými tečkami, bílými hlavičkami a/nebo červenými akné boláčky

Aktualizováno: 12. 9. 2023

Věděli jste, že téměř každý třetí člověk s akné přerušil kožní léčbu standardními kožními léčivy z důvodu neúčinnosti této léčby? Při tom akné je považováno za osmé nejrozšířenější onemocnění na světě.


Akné je tedy velmi běžné, ale často neúčinně léčeno. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém se dozvíte, jak efektivně, ale šetrně se můžete zbavit tohoto nepříjemného kožního problému. Než si však budeme moci odpovědět na tu otázku, Jak se zbavit akné, musíme si vysvětlit, že jeden akné pupínek nemusí být stejný typ jako další akné pupínek. Proto od závažnosti akné se bude odvíjet i jeho léčba, aby byla účinná.


Jak se vlastně různé akné pupínky a akné liší?

Akné pupínky se dělí na tzv. nezánětlivé a zánětlivé.

 1. Nezánětlivé akné pupínky se dále ještě dělí na tzv. černé tečky (otevřené komedony; Obrázek 1-B) a bílé hlavičky (uzavřené komedony; Obrázek 1-C).

 2. Zánětlivé pupínky jsou papuly (Obrázek 1-D), pustuly (Obrázek 1-E) a hluboké pustuly nebo noduly.


Klasifikace akné dle typu pupínku

Obrázek 1 – Klasifikace akné dle typu pupínku. 1) mazová žláza; 2) vlasový folikul; A) zdravý stav, bez akné; B) otevřený komedon (černá tečka); C) zavřený komedon (bílá hlavička); D) papula; E) pustula.


Akné jakožto kožní onemocnění se dělí dle závažnosti na:

 1. Mírné akné - několik pupínků, které jsou blízko povrchu pokožky a nejsou hluboké a zanícené. Jedná se především o komedonální akné, černé tečky a bílé hlavičky.

 2. Středně těžké akné - vyznačuje se hlubšími pupínky, zarudnutím a zánětem. Vedle komedonálního akné se tvoří už i zánětlivé pupínky, papuly či pustuly.

 3. Těžké akné - zahrnuje mnoho pupínků, mnohočetné cysty a velké množství zarudnutí a zánětu.

Jak vzniká určitá forma akné?

 • V případě mírnějšího akné dochází "pouze" k narušení přirozené tvorby lidské pokožky (tzv. hyperkornifikaci) a sníženému odlupování mrtvých kožních buněk (tzv. hypodeskvamaci).

 • U těžkého akné dojde k porušení/prasknutí mazového kanálku, což vyvolá zánět a následně zánětlivé akné.


Jak se zbavit akné - rozdělení aktivních látek dle závažnosti akné

Postup efektivní léčby akné dle kožních expertů závisí na závažnosti akné.


Laicky tedy řečeno

Pokud máte např. mírnou formu akné, tak vám nepomohou látky, které především potlačují kožní zánět (např. benzoylperoxid). Vy budete potřebovat především látky pro zvládnutí rozvoje mírného akné.


Aktivní látky pro potlačení mírné formy akné

Kosmetické ingredience, které budou pomáhat proti mírnému akné, tedy nezánětlivým akné pupínkům, jsou složky, co především pomáhají:

 • snižovat tvorbu kožního mazu,

 • stabilizovat pozměněnou tvorbu lidské pokožky a

 • zvyšovat odlupování odumřelých kožních buněk.


Do této skupiny složek patří např.:

 • kyselina linolová (olej z vinných pecek představuje jeden z nejbohatších zdrojů této kyseliny) a

 • Miniporyl™ (patentovaná přírodní složka z květů červeného jetele).

Např. u Miniporyl™ byla provedena klinická studie, která potvrdila účinnost této ingredience proti černým tečkám.

Aktivní látky pro potlačení středně těžké až těžké formy akné

Ingredience, které budou potlačovat zánět a budou pomáhat tedy proti středně těžkému těžkému akné se zánětlivými akné pupínky, jsou např.:

 • DIAM Oléoactif® (přírodní patentovaný extrakt z korkového dubu),

 • Acnilys® (přírodní patentovaná ingredience z ovoce růžové myrty) a

 • Anti-Irritant complex (patentovaná směs obsahující složky panthenol, bisabolol a extrakt z heřmánku pravého).

Např. u Acnilys® byla provedena klinická studie, která potvrdila efekt této kosmetické složky proti zánětlivému akné. Bylo prokázáno, že aplikace produktu s Acnilys® dvakrát denně po dobu 28 dnů vedla ke snížení počtu zánětlivých akné pupínků o 57 %.


A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto přírodní složky?


Máte štěstí, právě jste ji našli. Dovolte mi, ať vám představím kosmetiku Juzika, která se specializuje na akné problematickou pleť.


Kosmetika na akné Juzika a jak se zbavit akné - řešení

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

 • jsou rozdělené na použití pro různou závažnost akné.

 • obsahují olej z vinných pecek, DIAM Oléoactif®, Anti-Irritant complex, Miniporyl™ a Acnilys®, patentované aktivní látky, které prokázaly klinický účinek proti akné.


Proč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále 97 % testujících vyslovilo svoji spokojenost s produkty.


Dále produkty Juzika:

 • pomáhají zlepšovat sebevědomí. Dle jedné testující: "Konečně nepoužívám make-up a cítím se dobře, dokonce se chci i fotit."

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.) Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • jsou dodávány v praktických ekologických baleních s pumpičkou.

 • stačí aplikovat v opravdu malých množstvích. Dle jedné klientky: "Zjistila jsem, že stačí opravdu malé množství - séra jedna pumpička, krému dvě na celý obličej a krk i s částí dekoltu. A poté funguje skvěle."

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.


Důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Fotky našich zákazníků před a po používání JuzikyKupte kosmetiku proti akné Juzika, co obsahuje stabilní biodostupné aktivní složky, které prokázaly svoji účinnost v klinických studiích.


Trápí vás mírné akné?


Kupte náš Krém proti akné, který obsahuje Miniporyl™, Anti-Irritant complex, olej z vinných pecek, jakožto jeden z nejlepších zdrojů kyseliny linolové, a kyselinu hyaluronovou pro efektivní kontrolu nad vašimi akné pupínky. Dále napomáhá ke snížení zarudnutí pupínků a hydratovat pleť.


Trápí vás středně těžké až těžké akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky, který se skládá z Krému proti akné a Séra proti akné.

Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit aktivní akné pupínky, snížit podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.


Naše Sérum proti akné obsahuje Acnilys®, DIAM Oléoactif®, olej z vinných pecek a kyselinu hyaluronovou pro účinnou hydrataci pleti.


Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

239 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page