top of page

Řešení pro hormonální akné pupínky pomocí přírodní kosmetiky

Stále se vám dělá HORMONÁLNÍ AKNÉ?

Vyzkoušeli jste všechno možné, ale reálné výsledky se nedostavily?


„Jmenuji se Lenka a akné mě trápilo od vysazení hormonální antikoncepce asi 9 let. Za tu dobu jsem navštívila několik kožních lékařů, vyzkoušela všechny možné způsoby léčby. Mimo jiné jsem používala differin krém (léčivý gel s retinoidem), zinkovou mast, skynoren (léčivá mast s kyselinou azelaovou) a cyteal. Dlouhodobě jsem také užívala probiotika a vyzkoušela i terapii červeným světlem. Celkem asi 30 procedur. Nic mi nepomohlo, akné se sice trochu zlepšilo, ale stále se tvořily nové pupínky.”


Poznáváte se trochu v tomto příběhu? Tak tento blog článek je přesně pro vás.


I já sám totiž moc dobře vím, jak dokáže akné člověka potrápit. I proto jsem se rozhodl věnovat výzkumu v oblasti léčby tohoto nepříjemného kožního onemocnění.


A kdo jsem já?


Jmenuji se Radomír Jůza a akné mě osobně velmi trápilo během stresového období před magisterskými státnicemi, kdy má pleť vypadala snad ještě hůře, než jsem se já sám cítil. Jako správný budoucí vědec jsem chtěl skutečně porozumět tomu, co se s mým tělem děje. A tak jsem začal bádat. Začal jsem pronikat do tajů lidského těla, pokožky i do tajemství aktivních látek kosmetiky. Postupem času se moje pokožka stala zdravější a mé akné ustoupilo. A já si uvědomil, že když člověk pečuje o svou pleť správně, může dosáhnout opravdu zdravé pokožky.


Věřím, že se mi podařilo díky mé osobní zkušenosti i odbornému studování “rozlousknout”, jak opravdu mít akné pod kontrolou. Připravil jsem proto pro vás článek, kde vysvětluji a popisuji vše, co byste o hormonálním akné a jeho léčbě měli vědět. Co se v tomto článku dozvíte:


 1. PROČ a JAK hormonální akné vzniká a

 2. ŘEŠENÍ pro hormonální akné pupínky, které pomohlo už stovkám žen.


Přečtěte si proto tento zajímavý článek a vaše hormonální akné pupínky začnou pomalu, ale jistě mizet.


Obrázek mladé ženy s hormonálním akné v okolí brady.
Obrázek mladé ženy s hormonálním akné v okolí brady.

Co způsobuje hormonální akné u žen - velmi stručně

Jak už název napovídá, mohou za to hormony. Androgeny, což jsou pohlavní hormony (např. TST) vyskytující se u mužů i žen, jsou považovány za hlavní faktor tvorby hormonálního akné.


Poznámka pod čarou: i ženy mají TST

Totální množství TST v průměru u žen je 20-80 ng/dl.

Totální množství TST v průměru u mužů je > 300 ng/dl.


Jak vzniká hormonální akné u žen - velmi stručně

Hlavní hormon zodpovědný za tvorbu hormonálního akné je tzv. dihydro-TST (DHT). DHT je tvořen přeměnou TST v lidské pokožce. DHT je považován za "velmi silný pohlavní hormon", který silně ovlivňuje kožní buňky mazových žláz a stimuluje tak tvorbu kožního mazu. TST také dokáže stimulovat kožní buňky k tvorbě kožního mazu, ale DHT je v tomto efektu 5 až 10krát silnější než TST.


Laicky řečeno - jak vzniká hormonální akné u žen


 1. u žen se zvýšenými hladinami pohlavních hormonů - čím více bude mít žena TST ve své pleti, tím více se jí bude tvořit DHT a tím budou její kožní buňky více stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což vyústí v tvorbu akné pupínků.

 2. u žen s normálními hladinami pohlavních hormonů - čím více budou kožní buňky ženy díky její genetice citlivější na DHT, tím více budou její buňky i za nižších hladin pohlavních hormonů stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což vyústí v tvorbu akné pupínků.


Obrázek řekne vždy více:


Jak pravděpodobně vzniká hormonální akné
Obrázek 1 - Jak vzniká hormonální akné u žen - Ženský organismus (především nadledviny) tvoří TST, který je krví dopraven do pleti a poté přeměněn na DHT. Pohlavní hormon DHT je považován za hlavní faktor zodpovědný za tvorbu hormonálního akné, protože nejsilněji stimuluje kožní buňky k tvorbě kožního mazu. Zvýšená tvorba kožního mazu se pak projeví hormonálními akné pupínky na ženské pleti.

Pohlavní hormony a jejich hladiny u žen s akné - podporující vědecký důkazy - velmi stručně

 1. Vědecká studie hladin TST v plazmě byla provedena u skupiny 139 žen s akné. U 90 % žen byly hladiny TST v plazmě nad normálním průměrem.

 2. Další vědecká studie: Šedesát žen s akné a 60 žen bez akné jako kontrolní skupina. Výsledky studie: Průměrná hladina TST v séru byla významně vyšší u žen s akné ve srovnání s kontrolní skupinou.

 3. V nedávno provedené vědecké studii bylo ukázáno, že hladiny TST v plazmě byly významně zvýšeny u žen (počet 140) se středně těžkým až těžkým akné ve srovnání s ženami bez akné (počet 70).


Poznámka pod čarou:

Vědecké studie: 1. E. Steinberger a et al., The menstrual cycle and plasma TST levels in women with acne, Journal of the American Academy of Dermatology, Volume 4, Issue 1, January 1981, Pages 54-58; 2. Yousif Baha’addin Ahmed a et al., Assessment of serum TST in females with acne vulgaris in Erbil city, Zanco Journal of Medical Sciences 20(1):1249-1253, 2016, DOI:10.15218/zjms.2016.0016. 3. Nguyen PC a et al., F1000Research 2023, 11:23 doi:10.12688/f1000research.75617.5


Jak se zbavit hormonálního akné u žen - řešení pomocí anti-hormonálních složek v kosmetice

V dnešní době díky dlouholetému vědeckému bádání existují účinné přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně TST na DHT v ženské pleti a tím jsou schopné snížit lokální "sílu" tohoto hormonu v pokožce, což vyústí ve sníženou stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a tím i akné pupínků. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™ a Acnilys®.


 • Miniporyl™ je přírodní extrakt z květu červeného jetele.

 • Acnilys® je veganský extrakt, který se získává z ovoce kvetoucí rostliny růžové myrty.


Obrázek řekne vždy více:


Schématické znázornění jak Miniporyl™ a Acnilys® redukují hormonální akné.
Obrázek 2 - Jak Miniporyl™ a Acnilys® redukují hormonální akné u žen. Tyto ingredience zabraňují tvorbě DHT, hlavnímu hormonu, který stimuluje tvorbu hormonálního akné.

Laicky řečeno - Jak Miniporyl™ a Acnilys® působí na hormonální akné na ženské pokožce

Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků (Obrázek 2).


Vědecký důkazy - velmi stručně

Acnilys®

U Acnilys® bylo zjištěno, že je schopen zabránit přeměně TST na DHT v kožních buňkách.


Graf řekne vždy více:


Acnilys® brání přeměně TST na DHT v kožních buňkách.
Graf 1 - Acnilys® brání přeměně TST na DHT v kožních buňkách.

 1. Kožní buňky tvořily DHT po přidání placeba a TST - červený sloupec v Grafu 1, vlevo, vystupuje jako "základní linie".

 2. Kožní buňky vyprodukovaly o 90 % méně DHT po přidání placeba, TST a 0,1% Acnilys® - tyrkysový sloupec, Graf 1, vpravo.


Tento silný anti-hormonální efekt u Acnilys® (Graf 1) poté vedl v klinické studii ke snížení:


 • počtu akné pupínků o 57 % a

 • produkce kožního mazu.


Klinické studie se zúčastnilo celkem 22 žen ve věku 18-35 let a tyto dobrovolnice používaly kožní produkt s Acnilys® dvakrát denně po dobu 28 dnů.


Miniporyl™

U Miniporyl™ bylo potvrzeno, že je schopen zabránit přeměně TST na DHT v buňkách.


Graf řekne vždy více:


Miniporyl™ potlačuje přeměnu TST na DHT v kožních buňkách.
Graf 2 - Biochanin A, hlavní složka Miniporyl™, potlačuje přeměnu TST na DHT v buňkách.

 1. Molekula v lidské pleti zodpovědná za přeměnu TST na DHT po přidání placeba nebyla nijak ovlivněna a její aktivita (osa y, Graf 2) byla na 100 % (červený sloupec, vlevo) - vystupuje jako "základní linie".

 2. Dle grafu je zřejmé, že Biochanin A, hlavní aktivní látka v Miniporyl™, je schopná snížit aktivitu molekuly zodpovědné za přeměnu TST na DHT v buňkách o 64 % (tyrkysový sloupec, Graf 2, vpravo).


Tento anti-hormonální efekt u Miniporyl™ (Graf 2) poté vedl v klinické studii ke snížení:


 • počtu černých akné teček a

 • produkce kožního mazu o 38 %.


Klinické studie se celkem zúčastnilo 20 žen ve věku 18-55 let a tyto dobrovolnice používaly kožní produkt s Miniporyl™ dvakrát denně po dobu 30 dnů.


Shrnutí - přírodní kosmetické látky pro redukci hormonálního akné u žen

Miniporyl™ a Acnilys® snížují "lokální sílu" pohlavních hormonů při kožním podání v pokožce bez nežádoucích vedlejších účinků, což vede ke snížené stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu, což ve výsledku se projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků, černých teček a červených zanícených boláčků.


Obrázek řekne vždy více:


Obrázek 3 - Schématické znázornění: Přírodní kosmetické látky pro redukci hormonálního akné u žen. Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků.
Obrázek 3 - Schématické znázornění: Přírodní kosmetické látky pro redukci hormonálního akné u žen. Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků.

A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto anti-hormonální složky pro redukci hormonálního akné u žen?


Máte štěstí. Našli jste ji. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na akné pokožku.


Kosmetika na akné Juzika = účinný regenerační plán na hormonální akné u ženJuzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty, Krém a Sérum proti akné:


 • obsahují Miniporyl™ a Acnilys®, patentované anti-hormonální látky, které prokázaly klinický účinek proti akné.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.

 • pomáhají redukovat hormonální akné. Dle jedné klientky po vysazení hormonální antikoncepce: "Moje pleť jenom děkuje, protože opravdu na to už nedám dopustit. Moje pleť je hezká, konečně se už to jako ustálilo." 


Celý příběh klientky, kterou trápilo hormonální akné po vysazení antikoncepce zde:Další šťastný příběh s Juzikou proti hormonálnímu akné:Proč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:


 • 83 % testujících pozorovalo nějaký anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále nikdo z testujících nepociťoval nežádoucí vedlejší účinky, jako je suchost nebo podráždění pokožky. Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."


Další reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo celkem 18 žen v České a Slovenské republice ve věku od 23 do 38 let, ukázal, že:


 • 78 % žen uvedlo, že jejich pleť vypadá zdravější po konci používání Juziky po 4 týdnech.


Jen pro srovnání: Účinnost kožních léčiv na akné (např. retinoidy) dle odpovědí v dotaznících vyplněných léčenými lidmi těmito kožními látkami se pohybuje v rozmezí pouhých 35-54 %.


Příběh s Juzikou od naší klientky ze Slovenska.Naše šťastná klientka ze Slovenska s produkty Juzika.


Šťastná klientka ze Slovenska s produkty Juzika.
Fotka 1 - Šťastná klientka ze Slovenska s produkty Juzika.

Další šťastný příběhy ze Slovenska.


Fotka 1 - Akné proměna na levé tváři po 28 dnech.
Fotka 2 - Akné proměna na levé tváři po 28 dnech.

Fotka 2 - Akné proměna na pravé tváři po 28 dnech.
Fotka 3 - Akné proměna na pravé tváři po 28 dnech.

Slova klientky:

"Vyhovovala mi vôňa produktov, konzistencia, krásne jednoduché a praktické balenia, ktoré sú super aj na cesty."


Další šťastný příběh z testování Juziky ze Slovenska.


Fotka 3 - Akné proměna v okolí brady po 28 dnech,
Fotka 4 - Akné proměna s Juzikou v okolí brady po 28 dnech.

Slova klientky:

"Od produktov kozmetiky JUZIKA som očakávala pomoc s akné na pleti, zmiernenie, dodanie hydratácie a zlepšenie celkového stavu pleti. Už po krátkom čase som pozorovala zlepšenie pleti, hlavne v problémovej oblasti tváre (poznámka od autora – na bradě). Som veľmi spokojná s účinkami produktov."


Podívejte se na pár našich obdržených psaných recenzí od našich klientek, které trápilo hormonální akné.Dále produkty Juzika:


 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit." 

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • díky pumpičkám mají velmi jednoduchou aplikaci a snadné dávkování.


Podívejte se na obdržené video od naší klientky ze Slovenska s její ranní pleťovou rutinou.Další důkazy místo slibů, že Juzika opravdu funguje - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákaznic, které trápilo dlouhodobě hormonální akné, před a po používání Juziky


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky
Fotka 5 - Proměna naší zákaznice po 2 týdnech s Juzikou, kdy po vysazení hormonální antikoncepce během 9 let jí nic nepomáhalo.

Slova klientky s hormonálním akné:

"Akné trpím od vysazení HA (hormonální antikoncepce) asi 9 let a za tu dobu jsem vyzkoušela více kožních lékařů a možností léčby.

Mám za sebou differin krém, zinkovou pastu, skynoren, cyteal, dlouhodobé užívání probiotik a ozařování červeným světlem asi 30 procedur. Nic mi nepomohlo, vždy se jen malinko akné zlepšilo, ale stále se tvořilo.

Vyzkoušela jsem Sérum proti akné, které je přírodní a akné se výrazně zlepšilo a skoro se nedělají nové pupínky. 😊

Doporučuji 👍"


Další šťastný příběh s Juzikou.


Fotka 5 - Akné proměna po cca 3 týdnech s Juzikou.
Fotka 6 - Akné proměna po cca 3 týdnech s Juzikou, kdy nic nepomáhalo.

Slova klientky, kdy jí nic dlouhodobě nepomáhalo:

"Juzika mi pomáhá."


Další akné proměna spokojené klientky.


Fotka 6 - Akné proměna s Juzikou.
Fotka 7 - Akné proměna s Juzikou po cca 4 týdnech.

Slova klientky:

"Dobrý den. Produkty jsou fajn. Používám denně a musím říct, že krásně pracují s pupínky. Bolavé pupínky do druhého dne nebolí a krásně se hojí."


Další akné proměna spokojené klientky.


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky
Fotka 8 - Proměna naší zákaznice po 6 týdnech s Juzikou, kdy jí dlouhodobě nic nepomáhalo a tvořily se jí stále velké zarudlé akné boláčky.

Slova klientky:

"Krém má úžasnou konzistenci, krásně se roztírá, skvěle hydratuje a především POMÁHÁ. Přikládám fotku, kde je vidět zlepšení. Krém používám cca 6 týdnů a maximální spokojenost. Moc děkuji a doporučuji.❤️"


Klientka dále používá Juziku. Zde zaslané video z prosince (2023), téhož roku.A další fotky naší spokojené klientky z letošního roku (2024), kdy je vidět, že dlouhodobé používání Juziky se opravdu vyplatí pro zatažení velkých akné červených boláčků.

Akné proměna s Juzikou.
Fotka 9 - Spokojená klientka bez velkých červených akné boláčků díky dlouhodobému používání Juziky.

Fotka 9 - Spokojená klientka s produkty Juzika.
Fotka 10 - Spokojená klientka s produkty Juzika.

Další šťastný příběh s Juzikou.


Fotka 3 - Proměna naší zákaznice po 2 měsících s Juzikou.
Fotka 11 - Proměna naší zákaznice po 2 měsících s Juzikou, kdy jí byly zjištěny zvýšené hladiny mužských pohlavních hormonů v krvi.

Slova klientky s hormonálním akné po dlouhodobém užívání Juziky:


Trápí vás hormonální akné?


Vyřešte tento problém stejně účinně jako naše zmíněné klientky se setem Akné duo od Juziky. Krém a Sérum proti akné synergicky pomáhají:


 • rychleji zacelit hormonální akné pupínky,

 • snížit podráždění pokožky a

 • předcházet tvorbě novým hormonálním pupínkům.Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky jsme oslovili, aby nám zaslaly své recenze.

560 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page