top of page

Hormonální akné - jak se ho zbavit

Aktualizováno: 14. 11.

Zkusili jste všechno na své hormonální akné a nic nepomohlo? Nebojte se. Zde najdete odpověď. Připravili jsme pro vás účinný regenerační plán, který vám zajistí čistou pleť. Nejprve je však nutné vysvětlit, co tvoří hormonální akné a jak pravděpodobně hormonální akné vzniká.


Co způsobuje hormonální akné - velmi stručně

Jak už název napovídá, mohou za to hormony. Androgeny, což jsou pohlavní hormony (např. především TST) vyskytující se u mužů i žen, jsou považovány za hlavní příčinu, která přispívá k tvorbě akné.


Poznámka pod čarou: i ženy mají TST

Totální množství TST u žen je 20-80 ng/dl.

Totální množství TST u muže je > 300 ng/dl.


Jak vzniká hormonální akné - velmi stručně

Hlavní androgen zodpovědný za tvorbu hormonálního akné je TST. TST může být dále přeměněn na dihydro-TST (DHT) v lidské pokožce. DHT a TST jsou považovány za "silné pohlavní hormony", který ovlivňují kožní buňky mazových žláz a stimulují tak tvorbu kožního mazu, přičemž DHT je 5 až 10krát silnější než TST.

Obrázek řekne vždy více:

Jak pravděpodobně vzniká hormonální akné

Laicky řečeno - jak vzniká hormonální akné 1) u jedinců se zvýšenými hladinami pohlavních hormonů

Čím více bude mít člověk TST ve své pleti, tím více se mu bude tvořit DHT a tím budou přítomné kožní buňky více stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což může vyústit v tvorbu akné pupínků.


2) u jedinců s normálními hladinami pohlavních hormonů

Čím více budou člověka kožní buňky díky jeho genetice citlivější na pohlavní hormony, tím více budou ty buňky těmi hormony i za nižších hladin stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což může vyústit v tvorbu akné pupínků.


Jak se zbavit hormonálního akné - řešení pomocí aktivních složek v kosmetice

V dnešní době díky dlouholetému vědeckému bádání existují účinné přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně TST na DHT v lidské pleti a tím dojde ke snížení lokální "síly" těchto hormonů v pokožce, což vyústí ve snížení tvorby kožního mazu a tím i akné pupínků. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™, Acnilys® a kyselina linolová.

Poznámka pod čarou:

Mechanismus působení pilulek kombinované perorální antikoncepce (anglicky combined oral contraceptive (COC)) - trocha biologie

COC uvnitř lidského těla snižují hladinu pohlavních hormonů, zejména TST, tím, že zastavují tvorbu pohlavních hormonů ve vaječnících a nadledvinkách.


 • Miniporyl™ je přírodní extrakt z květu červeného jetele, který prokazatelně snižuje tvorbu kožního mazu a urychluje regenerační procesy pleti.

 • Acnilys® je veganský extrakt, který vyrovnává mastnou, aknózní a nedokonalou pleť. Získává se z ovoce kvetoucí rostliny růžové myrty.

 • Kyselina linolová je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidské pleti. Tato kyselina působí protizánětlivě, redukuje akné a tvorbu kožního mazu. Olej z vinných pecek je nejbohatší zdroj kyseliny linolové ze všech rostlinných olejů (okolo 70 %).


Obrázek řekne vždy více:

Jak efektivně redukovat hormonální akné pomocí kosmetiky

Laicky řečeno

Miniporyl™, Acnilys® a kyselina linolová mohou pomoci snížit "lokální sílu" pohlavních hormonů při kožním podání v pokožce, což povede ke snížené stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu, což ve výsledku se může projevit sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků.

A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto přírodní složky pro redukci hormonálního akné?


Máte štěstí. Našli jste ji. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na akné pokožku.


Kosmetika na akné Juzika a hormonální akné

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

 • obsahují olej z vinných pecek, Miniporyl™ a Acnilys®, patentované aktivní látky, které prokázaly klinický účinek proti akné.

 • pomáhají redukovat hormonální akné. Dle jedné klientky: "Myslím, že v období menzesu Juzika udržela pleť celkem významně na uzdě. Ne bez chybičky, ale tak o 70 % lepší než bez ní . :) "Proč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo nějaký anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále 97 % testujících vyslovilo svoji spokojenost s produkty.Dále produkty Juzika:

 • pomáhají zlepšovat sebevědomí. Dle jedné testující: "Konečně nepoužívám make-up a cítím se dobře, dokonce se chci i fotit."

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.) Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • jsou dodávány v praktických ekologických baleních s pumpičkou.

 • stačí aplikovat v opravdu malých množstvích. Dle jedné klientky: "Zjistila jsem, že stačí opravdu malé množství - séra jedna pumpička, krému dvě na celý obličej a krk i s částí dekoltu. A poté funguje skvěle."

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.


Důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Trápí vás hormonální akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys® a olejem z vinných pecek. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit tvorbu kožního mazu a podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.Naše inovativní produkty jsou bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

8 214 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page