top of page

Akné u mužů - jak se ho zbavit

Aktualizováno: 9. 7.

Věděli jste, že existuje více než 25 000 produktů péče o pleť po celém světě? Když jsme se toto číslo dozvěděli, přimělo nás to přemýšlet. "Jak si asi běžný muž může vybrat správný produkt na své akné s tolika možnostmi a marketingovými sliby? Asi velmi těžko." A proto jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte účinnou regenerační metodu, která vám zajistí čistou pleť. Nejprve je však nutné vysvětlit, co tvoří akné u mužů a jak pupínky u mužů vznikají.


Obrázek mladého muže s akné.
Obrázek mladého muže s akné.

Co způsobuje akné u mužů - velmi stručně

Pohlavní hormony (tzv. androgeny) jsou považovány za hlavní spouštěč tvorby akné u mužů a dospívajících chlapců.


Jak vzniká akné u mužů působením hlavního spouštěče tvorby akné, pohlavními hormony - velmi stručně

Hlavní hormon zodpovědný za tvorbu hormonálního akné u mužů je tzv. dihydro-TST (DHT). DHT je tvořen přeměnou TST v lidské pokožce. DHT je považován za "velmi silný pohlavní hormon", který silně ovlivňuje kožní buňky mazových žláz a stimuluje tak tvorbu kožního mazu. TST také dokáže stimulovat kožní buňky k tvorbě kožního mazu, ale DHT je v tomto efektu 5 až 10krát silnější než TST.


Laicky řečeno - jak vzniká hormonální akné u mužů

 1. u mužů se zvýšenými hladinami pohlavních hormonů - čím více bude mít muž TST ve své pleti, tím více se mu bude tvořit DHT a tím budou přítomné kožní buňky více stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což vyústí v tvorbu akné pupínků.

 2. u mužů s normálními hladinami pohlavních hormonů - čím více budou kožní buňky muže díky jeho genetice citlivější na DHT, tím více budou jeho buňky i za nižších hladin pohlavních hormonů stimulovány k větší tvorbě kožního mazu, což vyústí v tvorbu akné pupínků.

Obrázek řekne vždy více:


Jak pravděpodobně vzniká hormonální akné
Obrázek 1 - Jak vzniká hormonální akné u mužů - Mužský organismus (především varlata) tvoří TST, který je krví dopraven do pleti a poté přeměněn na DHT. Pohlavní hormon DHT je považován za hlavní spouštěč zodpovědný za tvorbu hormonálního akné u mužů, protože nejsilněji stimuluje kožní buňky k tvorbě kožního mazu. Zvýšená tvorba kožního mazu se pak projeví hormonálními akné pupínky na mužské pleti.

Pohlavní hormony a jejich hladiny u mužů s akné - podporující vědecký důkazy - velmi stručně

 1. Ve vědecké studii z roku 1986 byly zjištěny zvýšené hladiny TST a DHT u 17 mužů se středně těžkým až velmi závažným akné. Kontrolní skupina se skládala z 16 mužů bez akné.

 2. Vědecká studie z roku 2019 ukázala, že hladiny TST a DHT v krvi byly vyšší u mužů s akné než u mužů bez akné. Této studie se zúčastnilo celkem 115 mužů s akné a 26 mužů bez akné, kteří vystupovali jako kontrolní skupina.


Poznámka pod čarou: Vědecké studie: 1. D. LAWRENCE, M. SHAW AND M. KATZ, Clinical and Experimental Dermatology (1986) 11, 263-273. 2. Iftikhar U, Choudhry N., Pak J Med Sci. 2019;35(1):146-150. doi: 10.12669/pjms.35.1.131


Jak se zbavit akné u mužů - řešení pomocí anti-hormonálních látek v kosmetice

V dnešní době díky dlouholetému vědeckému bádání existují účinné přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně TST na DHT v mužské pleti a tím jsou schopné snížit lokální "sílu" tohoto hormonu v pokožce, což vyústí ve sníženou stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a tím i akné pupínků. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™ a Acnilys®.


 • Miniporyl™ je přírodní extrakt z květu červeného jetele.

 • Acnilys® je veganský extrakt, který se získává z ovoce kvetoucí rostliny růžové myrty.


Obrázek řekne vždy více:


Schématické znázornění jak Miniporyl™ a Acnilys® redukují hormonální akné.
Obrázek 2 - Jak Miniporyl™ a Acnilys® redukují hormonální akné u mužů. Tyto ingredience zabraňují tvorbě DHT, hlavnímu hormonu, který stimuluje tvorbu hormonálního akné.

Laicky řečeno - Jak Miniporyl™ a Acnilys® působí na hormonální akné u mužů

Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků (Obrázek 2).


Podporující vědecký důkazy - velmi stručně

Acnilys®

U Acnilys® bylo zjištěno, že je schopen zabránit přeměně TST na DHT v kožních buňkách.


Graf řekne vždy více:


Acnilys® brání přeměně TST na DHT v kožních buňkách.
Graf 1 - Acnilys® brání přeměně TST na DHT v kožních buňkách.

 1. Kožní buňky během vědeckého experimentu tvořily DHT po přidání placeba a TST - červený sloupec v Grafu 1, vlevo, vystupuje jako "základní linie".

 2. Kožní buňky během experimentu vyprodukovaly o 90 % méně DHT po přidání placeba, TST a 0,1% Acnilys® - tyrkysový sloupec v Grafu 1, vpravo.


Tento silný anti-hormonální efekt u Acnilys® (Graf 1) poté vedl v klinické studii ke snížení:

 • počtu akné pupínků o 57 % a

 • produkce kožního mazu.


Klinické studie se zúčastnilo celkem 20 mužů ve věku 18-35 let a tito dobrovolníci používali kožní produkt s Acnilys® dvakrát denně po dobu 28 dnů.


Miniporyl™

U Miniporyl™ bylo potvrzeno, že je schopen zabránit přeměně TST na DHT v buňkách.


Graf řekne vždy více:


Miniporyl™ potlačuje přeměnu TST na DHT v kožních buňkách.
Graf 2 - Biochanin A, hlavní složka Miniporyl™, potlačuje přeměnu TST na DHT v buňkách.

 1. Molekula v lidské pleti zodpovědná za přeměnu TST na DHT po přidání placeba nebyla nijak ovlivněna a její aktivita (osa y, Graf 2) byla na 100 % (červený sloupec, vlevo) - vystupuje jako "základní linie".

 2. Dle Grafu 2 je zřejmé, že Biochanin A, hlavní aktivní látka v Miniporyl™, je schopná snížit aktivitu molekuly zodpovědné za přeměnu TST na DHT v buňkách o 64 % (tyrkysový sloupec, vpravo).


Tento anti-hormonální efekt u Miniporyl™ (Graf 2) poté vedl v klinické studii ke snížení:

 • počtu černých akné teček a

 • produkce kožního mazu o 38 %.


Klinické studie se celkem zúčastnilo 20 mužů ve věku 18-55 let a tito dobrovolníci používali kožní produkt s Miniporyl™ dvakrát denně po dobu 30 dnů.


Shrnutí - přírodní kosmetické látky pro redukci akné u mužů

Miniporyl™ a Acnilys® snížují "lokální sílu" pohlavních hormonů při kožním podání v pokožce, což vede ke snížené stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu, což ve výsledku se projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků, černých teček a červených zanícených boláčků.


Obrázek řekne vždy více:


Obrázek 3 - Schématické znázornění: Přírodní kosmetické látky pro redukci hormonálního akné u mužů. Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků.
Obrázek 3 - Schématické znázornění: Přírodní kosmetické látky pro redukci hormonálního akné u mužů. Miniporyl™ a Acnilys® brání tvorbě DHT a tím silné stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu a to se ve výsledku projeví sníženou tvorbou hormonálních akné pupínků.

A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto anti-hormonální složky pro redukci akné u mužů?


Máte štěstí. Našli jste ji. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na akné pokožku.


Kosmetika na akné Juzika = účinná regenerační metoda na akné u mužů

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty, Krém a Sérum proti akné:

 • obsahují Miniporyl™ a Acnilys®, patentované anti-hormonální látky, které prokázaly klinický účinek proti akné.

 • pomáhají redukovat akné u mužů:Co říká dospělý klient o Juzice a jejím efektu na aknéProč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo nějaký anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále 97 % testujících vyslovilo svoji spokojenost s produkty.


Dále produkty Juzika:

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.)

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou dodávány v bílých praktických baleních s pumpičkou, a proto mají velmi lehké používání.

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • díky pumpičkám mají velmi jednoduchou aplikaci a snadné dávkování. Podívejte se na video s pleťovou rutinou.


Pleťová rutina s Juzikou - je tak jednoduchá, že ji zvládne úplně každýDalší důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Juzika a efekt na aktivní akné - krátkodobé používání


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky
Fotka 1 - Proměna našeho klienta po 6 dnech s Juzikou.

Slova klienta:

"Pupínek není bolestivý na omak, splaskl za noc. Viditelně je menší, není tak zarudlý. Došlo ke zklidnění a zmenšení otoku. Po jedné noci se už vlastně začíná hojit.

Nemám už takový pocit, že ten pupínek mi "svítí" na celém čele, že nepřitahuje takovou pozornost.


Po delší aplikaci Séra proti akné nedošlo ke vzniku pozánětlivýho erytému v místě pupínku."


Další ukázka anti-akné efektu Juziky.

Fotka 2 - Rychlejší regenerace akné pupínků na krku díky Juzice u našeho klienta.
Fotka 2 - Rychlejší regenerace akné pupínků na krku díky Juzice u našeho klienta.

Slova klienta:

"Po 24 h: pupínky nebyly už takové "nateklé" a bolestivé. Nejmenší se téměř zatáhl. Menší dva nejsou tak zarudlý.


Po 48 h došlo i ke zklidnění toho "velkého" neřáda, který už také splaskl a téměř se zatáhl."


Juzika a efekt proti tvorbě nového akné - dlouhodobé používání


Fotka 3 - Tříměsíční akné proměna našeho dlouhodobého klienta s Juzikou.
Fotka 3 - Tříměsíční akné proměna našeho dlouhodobého klienta s Juzikou.

Slova klienta:

"Moje zkušenosti s akné jsou opravdu špatné, trpím hormonálním akné už nějaký ten rok. Před asi 5 měsíci jsem nevěděl, co dělat proto, aby se to alespoň o trochu zlepšilo, nic nepomáhalo, upravení stravy, všemožné krémy od reklam, které slibovaly, že se to zlepší po zakoupení jejich produktů ani krém od dermatoložky bohužel nepomohl. Až do doby co jsem narazil na internetu na Juzika produkty. Objednal jsem rovnou jak Krém, tak Sérum a asi po 3 měsících užívání se mi to konečně o něco zlepšilo za což, jsem opravdu rád."


Další šťastný příběh s Juzikou.


Akné proměna díky Juzice
Fotka 4 - Akné proměna naší klientky s Juzikou po 30 dnech.

Slova klientky:

"Skoro žádná kosmetika nebyla schopná mi pomoct s akné a byla jsem z toho nešťastná. Po obdržení kolekce byly první dojmy skvělé. Balení nádherné a textura produktů snad ještě lepší! Krém je opravdu hydratační, zatím nejlepší co jsem měla. Kosmetika mi opravdu vyhovuje. 😊 Celý koncept, textura, funkčnost, vše je jeden velký zážitek.

No, tady vidíte fotky po a před při používání kosmetiky jeden měsíc.😊

“Zarudlé” místa jsou už vlastně jen jizvičky, které se ještě zahojí. Ale za mě je ten rozdíl obrovský! 😍😍

Jsem s kosmetikou naprosto spokojená a budu ji používat i nadále, protože mi totiž žádná kosmetika tolik nepomohla! ❤️ 😊"


Trápí vás mužské akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s anti-hormonálními složkami, Miniporyl™ a Acnilys®. Krém a Sérum proti akné synergicky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit tvorbu kožního mazu a podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky a klienty jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

6 864 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page