top of page

Akné u dospělých žen - jak se ho zbavit

Aktualizováno: 20. 9.

Akné je chronické kožní onemocnění, které postihuje až 85 % adolescentů. Vědecké výzkumy provedené v posledních letech však ukazují, že touto kožní nemocí trpí stále větší počet dospělých, zejména žen. Proto vám přinášíme tento článek, kde se dozvíte základní informace o dospělém akné jako např. faktory, co způsobují tento typ akné, a dále také léčbu tohoto kožního onemocnění vhodnou pro tuto populaci.


Co je akné u dospělých žen

Akné, které se objevuje u žen ve věku 25 a více, je definováno jako akné u dospělých žen.


Faktory, co způsobují akné u dospělých žen

Hormony a kožní bakterie

Zatímco některé dospělé ženy mají skutečné hormonální poruchy, jiné mají hormonální hladiny v normálním rozmezí. U těchto žen může být akné projevem zvýšeného počtu a/nebo zvýšené citlivosti hormonálních receptorů kožních buněk k normálním hladinám hormonů.


Ačkoli dosud nebyl zjištěn žádný jasný rozdíl mezi akné, které se vyvíjí u dospělých žen, a akné pozorovaným u dospívajících, zdá se, že se na dospělé formě akné podílejí zejména dva hlavní faktory:

 • hormonální faktory a

 • chronická stimulace vrozeného imunitního systému kmeny kožních bakterií C. acnes.


Kožní léčba akné u dospělých žen

Jak bylo popsáno výše (v sekci Faktory, co způsobují akné u dospělých žen), hlavní biologické rozvojové dráhy u akné dospělých žen jsou hormonální faktory a chronická stimulace vrozeného imunitního systému kmeny bakterií C. acnes. Dá se s těmito faktory něco dělat? Velmi stručně se pokusíme odpovědět na tuto otázku:


1) Hormonální faktory

Hlavní hormon zodpovědný za tvorbu akné je TST. TST může být dále přeměněn na tzv. dihydroTST (DHT) v lidské pokožce. DHT a TST jsou považovány za "silné pohlavní hormony", který ovlivňují kožní buňky mazových žláz a stimulují tak tvorbu kožního mazu, přičemž DHT je 5 až 10krát silnější než TST.


V dnešní době naštěstí díky dlouholetému vědeckému bádání existují přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně TST na DHT v lidské pleti a tím dojde ke snížení lokální "síly" hormonů v pleti, což vyústí ve snížení tvorby kožního mazu a tím i akné pupínků. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™ a Acnilys®.


Poznámka pod čarou: i ženy mají TST

Totální množství TST u žen je 20-80 ng/dl.

Totální množství TST u muže je > 300 ng/dl.


2) Kmeny bakterií C. acnes

Vedle střevní mikroflóry obsahuje lidské tělo ještě tzv. kožní mikrobiom, což je souhrn všech mikroorganismů žijících na lidské pokožce. Nerovnováha kožního mikrobiomu je spojena s různými kožními onemocněními. V případě akné dle vědeckých výsledků se nejvíce spojuje převaha určitého kmene bakterie C. acnes.


Příkladem přírodní složky, která pomáhá vyrovnat tuto nerovnováhu kožního mikrobiomu u akné je Acnilys®. Dále bylo prokázáno, že vyrovnáváním dané nerovnováhy dokáže přírodní složka Acnilys® snížit zánětlivé pochody vyvolané právě určitými kmeny bakterií C. acnes.


Shrnutí pro léčbu akné u dospělých žen

Kombinací kosmetických ingrediencí Miniporyl™ a Acnilys® dojde k ovlivnění hlavních biologických rozvojových drah akné u dospělých žen, a tím dojde k efektivní redukci akné.


A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto přírodní složky?


Máte štěstí. Našli jste ji. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na akné pokožku.


Kosmetika na akné Juzika a akné u dospělých žen

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

 • pomáhají redukovat dospělé akné. Dle jedné dospělé klientky: "Po týdnu používání kosmetiky Juzika - vnitřní akné se téměř všechno zahojilo. Ještě jsou drobounké bouličky, ale již nebolí… během týdne se objevilo ještě pár pupínků, ale hojí se mnohem rychleji než po jiných krémech."

 • obsahují Miniporyl™ a Acnilys®, patentované aktivní látky, které prokázaly klinický účinek proti dospělému akné.


Proč se můžete i vy spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále 97 % testujících vyslovilo svoji spokojenost s produkty.


Dále produkty Juzika:

 • pomáhají zlepšovat sebevědomí. Dle jedné testující: "Konečně nepoužívám make-up a cítím se dobře, dokonce se chci i fotit."

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.) Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • jsou dodávány v praktických ekologických baleních s pumpičkou.

 • stačí aplikovat v opravdu malých množstvích. Dle jedné klientky: "Zjistila jsem, že stačí opravdu malé množství - séra jedna pumpička, krému dvě na celý obličej a krk i s částí dekoltu. A poté funguje skvěle."

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.


Důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich dospělých zákazníků před a po používání Juziky

Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Trápí vás dospělé akné?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys®. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

1 476 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page