top of page

Akné a hydratace pleti - proč ji potřebujete

Aktualizováno: 24. 8.

Věděli jste, že dle vědeckých výzkumů téměř 30 % populace starší 16 let má suchou pokožku? Přitom voda je naprosto nezbytná pro zdravé fungování kůže. Ale jak tedy efektivně "hydratovat" akné pokožku pomocí kosmetiky? To se dozvíte v tomto blog článku.


Na začátku si ale ve stručnosti musíme ujasnit dva důležité pojmy, suchá pokožka a dehydratovaná pokožka.

Dehydratované pleti chybí voda, zatímco suché pleti chybí kožní maz.


Suchá pokožka vs dehydratovaná pokožka

Suchá pokožka a její symptomy - drsná pleť; svědění; uvolněná kůže; odlupování; popraskaná kůže

Dehydratovaná pokožka a její symptomy - špatná pružnost pokožky; suché sliznice, například v nose; jemné vrásky; svědění; popraskané rty; suché rty.

(I když se příznaky dehydratované a suché pleti mohou částečně překrývat, liší se jak vzhledem, tak strukturou.)

Proč hydratovat pokožku - voda v pleti

Voda je naprosto nezbytná pro normální fungování kůže a zejména její vnější vrstvu, tzv. stratum corneum. Obsah vody ve vnější vrstvě je nezbytný pro zdravé odlupování lidské pokožky.


Proč je důležité hydratovat akné pokožku

Ve vědecké studii byla zjištěna u lidí s akné zhoršená hydratace pleti. Proto je silně doporučováno hydratovat pleť se sklonem k akné.


Proč dodávat složky proti suchosti pokožky - kožní maz na pleti

Kožní maz má celou řadu důležitých funkcí jako jsou např:

  • zvlhčování pleti,

  • ochrana proti ztrátě pokožkové vody a

  • ochrana před UV záření (především proti UVB záření).


Proč je důležité dodávat složky proti suchosti akné pokožky

Zní to trochu nelogicky, protože většina lidí s akné má spíše mastnou pleť, mají totiž zvýšenou produkci kožního mazu. Ve vědeckých studií bylo však zjištěno, že lidé s akné mají pozměněné chemické složení kožního mazu. Především bylo zjištěno, že kožní maz u jedinců s akné má nižší procentuální zastoupení kyseliny linolové. Proto je silně doporučováno dodávat akné pleti složky, které obsahují kyselinu linolovou pro stabilizaci pozměněného složení kožního mazu a pro "mazání" pokožky. Dále bylo prokázáno v klinické studii, že při použití kyseliny linolové na akné pleti došlo k efektivní redukci akné.


Kyseliny linolové se nemusí bát ani lidé s mastnou akné pletí. Kožní aplikace kyseliny linolové totiž pomáhá snížit produkci kožního mazu.

Akné a hydratace pleti - aktivní ingredience v kosmetice

Hydratační složky, které jsou přátelské k akné pleti jsou např. kyselina hyaluronová (INCI: hyaluronic acid) a panthenol (INCI: panthenol).


Akné a složky proti suchosti pleti - aktivní látky v kosmetice

Ingredience proti suchosti pleti, které jsou přátelské k akné pleti je např. olej z vinných pecek (INCI: Vitis Vinifera Oil). Tento lehký nekomedogenní rostlinný olej je nejbohatší zdroj kyseliny linolové ze všech rostlinných olejů (okolo 70 %).


Efektivní redukce akné, hydratace pokožky a dodání složek proti suché pleti - řešení

K nejvíce používaným kožním léčivům proti akné se řadí benzoylperoxid, retinoidy, kyselina azelaová a antibiotika, ale jejich nejčastější nežádoucí účinek je právě suchost pokožky a dehydratace pleti. Jak tedy efektivně redukovat akné a zároveň hydratovat pleť a dodávat složky proti suchosti pokožky?


Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která ve svých produktech kombinuje efektivně anti-akné, hydratační vlastnosti a dodání složek proti suché pleti. Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

  • 83 % testujících pozorovalo anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů (jen pro srovnání, dle vědeckých dotazníků se účinnost kožních léčiv na akné pohybuje v rozmezí mezi 35-54 %).

  • Dále na otázku ve shrnujícím dotazníku “Jak hodnotíte hydrataci vaší pleti po týdnu používání produktů od Juziky?” odpovědělo pouze 3 % testujících, že je nedostatečná.

Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky

Fotky našich zákazníků před a po používání JuzikyTrápí vás akné?

Vyřešte ho kosmetikou proti akné Juzika, která efektivně kombinuje anti-akné a hydratační vlastnosti a účinně doplňuje složky proti suchosti pokožky.


Krém a Sérum proti akné obsahují hydratační složky jako je např. nízkomolekulární kyselina hyaluronová a dále poté olej z vinných pecek. Pro zprostředkování anti-akné vlastností Juzika ve svých produktech využívá patentované přírodní složky jako jsou např. Acnilys® a Miniporyl™.

Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.
99 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page