top of page

Akné u dospívajících - jak se ho zbavit

Aktualizováno: 27. 11.

Věděli jste, že akné postihuje 9,4 % světové populace, což z něj činí osmé nejrozšířenější onemocnění na světě? Z těchto přibližně 75 000 000 lidí s akné se tento nepříjemný kožní problém vyskytuje u 85 % mladých lidí ve věku 12-25 let. Akné u dospívajících je tedy velmi běžné, ale bohužel poměrně často neefektivně redukováno. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém se dozvíte, jak se efektivně, ale zároveň šetrně, zbavit akné u mladých lidí. Nejprve je však nutné vysvětlit, proč akné pupínky u teenagerů vznikají.


Proč akné u adolescentů vzniká - velmi stručně

Mezi dva hlavní spouštěče akné u adolescentů se řadí genetika a hormony.


Genetika

Každý člověk má jedinečnou genetickou výbavu ve své pleti díky svým rodičům, která ho/ji predisponují k vyššímu riziku pro tvorbu akné. Např. jeho/její mazové žlázy v pokožce mohou být citlivější na pohlavní hormony a jsou tak tyto buňky více stimulovány k tvorbě kožního mazu, což má za následek vyšší riziko pro tvorbu akné pupínků.


Hormony jsou diskutovány dále ve speciální podkapitole.


Zvýšené množství kožního mazu kvůli působení pohlavních hormonů

Akné se obvykle začíná tvořit během puberty, kdy se hormonální rovnováha začíná dramaticky měnit (pohlavní hormony jsou mnohem více tvořeny). Vědecké studie prokazují, že lidé s akné mají vyšší hladiny TST než zdraví jedinci bez akné.


TST můžeme tedy považovat za hlavní pohlavní hormon zodpovědný za tvorbu akné v pubertě. TST může být dále přeměněn na dihydro-TST (DHT) v lidské pokožce. DHT a TST jsou považovány za "silné pohlavní hormony", který ovlivňují kožní buňky mazových žláz a stimulují tak tvorbu kožního mazu, přičemž DHT je 5 až 10krát silnější než TST.


Laicky řečeno: "Čím více pohlavních hormonů v pokožce, tím se bude tvořit více kožního mazu a tím se může tvořit více akné pupínků."


Poznámka pod čarou: i ženy mají TST

Totální množství TST u žen je 20-80 ng/dl.

Totální množství TST u muže je > 300 ng/dl. Obrázek řekne vždy více:

Jak pravděpodobně vzniká akné působením pohlavními hormony
Jak vzniká akné působením pohlavními hormony

Akné u dospívajících - jak se ho zbavit - řešení díky kosmetickým aktivním složkám

V dnešní době díky dlouholetému vědeckému bádání existují účinné přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně TST na DHT v lidské pleti a tím dojde ke snížení lokální "síly" těchto hormonů v pokožce, což vyústí ve snížení tvorby kožního mazu. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™, Acnilys® a kyselina linolová.


- Miniporyl™ je přírodní extrakt z květu červeného jetele, který prokazatelně snižuje tvorbu kožního mazu na povrchu pleti.

Bylo dokázáno, že aplikace kožního produktu s Miniporyl™ dvakrát denně po dobu 30 dnů vedla ke snížení produkce kožního mazu o 30 %.


- Acnilys® je veganský extrakt z ovoce kvetoucí rostliny růžové myrty, který efektivně redukuje produkci kožního mazu na povrchu pokožky.

Bylo prokázáno, že aplikace kožního produktu s Acnilys® dvakrát denně po dobu 28 dnů vedla ke snížení tvorby kožního mazu na nose o 41 % a zánětlivých akné pupínků o 57 %. - Kyselina linolová je látka, která se přirozeně vyskytuje v lidské pleti. Tato kyselina působí protizánětlivě, redukuje akné a tvorbu kožního mazu. Olej z vinných pecek je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny linolové ze všech rostlinných olejů (okolo 70 %).

Ve vědeckých studiích bylo prokázáno, že při použití kyseliny linolové na akné pleť došlo k efektivní redukci akné pupínků.


Shrnutí - řešení pro akné u teenagerů

Jak Juzika působí proti akné
Jak Miniporyl™, Acnilys® a kyselina linolová mohou pomáhat proti akné

Laicky řečeno

Miniporyl™, Acnilys® a kyselina linolová mohou pomoci snížit "lokální sílu" pohlavních hormonů při kožním podání v pokožce, což povede ke snížené stimulaci kožních buněk k tvorbě kožního mazu, což ve výsledku se může projevit sníženou tvorbou akné pupínků u dospívajících a mladých lidí.

A asi teď vás může zajímat, kde můžete tedy sehnat takové kožní produkty, které obsahují právě tyto přírodní účinné složky?


Máte štěstí. Našli jste je. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na problematickou akné pleť.


Kosmetika na akné Juzika a akné u teenagerů

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

 • obsahují olej z vinných pecek, Miniporyl™ a Acnilys®, patentované aktivní látky, které prokázaly klinický účinek proti akné u dospívajících.

 • pomáhají redukovat akné u dospívajících.


Psané recenze od příbuzných nebo přímo dospívajících jedinců po používání Juziky.


Proč se můžete spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí v ČR ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

 • 83 % testujících pozorovalo nějaký anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů.

 • Dále 97 % testujících vyslovilo svoji spokojenost s produkty.


Dále produkty Juzika:

 • pomáhají zlepšovat sebevědomí. Dle jedné testující: "Konečně nepoužívám make-up a cítím se dobře, dokonce se chci i fotit."

 • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.) Dle jedné testující: "Mám dost citlivou pleť, ale žádná vyrážka, nic. Naopak, vyzkoušela jsem toho dost a Juzika je snad první věc, po čem mě obličej nepálí a neštípe."

 • dle testujících nevysušují. Naopak, pouze 3 % testujících uvedla ve shrnujícím dotazníku, že hydratace pleti je nedostatečná po aplikaci produktů. Dle jedné testující: "Hydratace je dobrá, produkty nevysušují pleť."

 • nepotřebují speciální skladovací podmínky jako jiné anti-akné produkty, které potřebují být např. v ledničce.

 • nezpůsobují bělení oblečení a ložního prádla jako je tomu např. u benzoylperoxidu nebo jiných anti-akné látek.

 • obsahují více než 95 % přírodních látek.

 • mají lehkou gelovou konzistenci. Vedle rychlé účinnosti byla konzistence produktů druhou nejvíce překvapivou vlastností daných přípravků dle testujících.

 • rychle se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Dle jedné klientky: "Vyhovuje mi gelová konzistence obou produktů, hezky se to vpije do pleti a nezanechává lepivý pocit."

 • jsou kompatibilní s make-upem. Dle jedné klientky: "Kompatibilita s make-upem je dobrá… někdy se krémy s make-upem spojují.. a udělá to takovou divnou hmotu, ale to dělají spíše těžké krémy… což tento je lehoučký."

 • jsou dodávány v praktických ekologických baleních s pumpičkou.

 • stačí aplikovat v opravdu malých množstvích. Dle jedné klientky: "Zjistila jsem, že stačí opravdu malé množství - séra jedna pumpička, krému dvě na celý obličej a krk i s částí dekoltu. A poté funguje skvěle."

 • jsou skladem. Mohou k vám být odeslány do 24 h.

 • jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice.


Důkazy místo slibů - Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky


Fotky našich zákazníků před a po používání Juziky

Fotky klientky před a po používání Juziky.


Trápí vás akné u dospívajících?


Vyřešte ho se setem Akné duo od Juziky s olejem z vinných pecek a přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys®. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji zacelit akné pupínky, snížit podráždění a předcházet tvorbě novým pupínkům.Naše inovativní produkty jsou bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


Naše hodnocení kosmetiky na akné jsou ověřená. Naše klientky a klienty jsme oslovili, aby nám zaslali své recenze.

105 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page