top of page

Mastná pleť - jak se jí zbavit

Aktualizováno: 25. 9. 2023

Věděli jste, že mastný typ pleti se vyskytuje u 39 % mladých lidí a u 32 % lidí středního věku? Mastný typ pleti je tedy nejen velmi častý, ale i nepříjemný kožní problém. Proto jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte základní informace o tomto kožním problému, a dále jak se ho můžete zbavit.


Co to vlastně je ta mastná pleť

Mastná pleť (seborea) je běžný kosmetický problém, ke kterému dochází, když mazové žlázy produkují nadměrné množství kožního mazu a vytvářejí dojem lesklé a mastné pleti.


Pro zajímavost:

Průměrná produkce kožního mazu u dospělých je 1 mg mazu na 10 cm2 pokožky každé tři hodiny. Při tvorbě nižší než 0,5 mg/10 cm2 každé tři hodiny mohou lidé trpět suchou kůží. Naopak pokud produkce mazu přesáhne 1,5 mg/10cm2 každé tři hodiny, je považována za nadměrnou a má za následek mastnou pleť.


Faktory, zodpovědné za mastnou pleť

Míra produkce kožního mazu se u různých jedinců velmi liší. Bylo popsáno několik faktorů, které mohou některým osobám pomoci vysvětlit, proč je jejich pleť mastnější než u jiných. Muži mají obecně vyšší produkci kožního mazu než ženy, což se přisuzuje vyšší hladině testosteronu. Produkce kožního mazu se také mění v závislosti na prostředí a ročním období. Několik vědeckých studií popsalo zvýšenou produkci kožního mazu na jaře a v létě a ve vlhčím podnebí.


Množství kožního mazu, které člověk produkuje, se také mění v průběhu života. Mazové žlázy jsou přítomny již při narození a v tomto období vykazují relativně vysokou produkci mazu. Krátce po narození, se produkce mazu snižuje až do puberty, kdy se pak se dramaticky zvýší. Produkce kožního mazu se opět snižuje až po menopauze u žen a kolem šesté až sedmé dekády u mužů.


Proč se nám tvoří kožní maz

Kožní maz má celou řadu esenciálních funkcí jako je fotoprotekce (především proti UVB záření), antimikrobiální aktivita a také je důležitý pro doručení v oleji rozpustných antioxidantů jako je například vitamín E do kůže.


Mastná pleť - jak se jí zbavit

Hlavní hormon zodpovědný za tvorbu mastné pleti je testosteron. Testosteron může být dále přeměněn na dihydrotestosteron (DHT) v lidské pokožce. DHT a testosteron jsou považovány za "silné pohlavní hormony", který ovlivňují kožní buňky mazových žláz a stimulují tak tvorbu kožního mazu, přičemž DHT je 5 až 10krát silnější než testosteron.


Poznámka pod čarou: i ženy mají testosteron

Totální množství testosteronu u žen je 20-80 ng/dl.

Totální množství testosteronu u muže je > 300 ng/dl.


Naštěstí v dnešní době díky dlouholetému vědeckému bádání existují účinné přírodní látky, které dokáží zamezit přeměně testosteronu na DHT v lidské pleti a tím dojde ke snížení lokální "síly" těchto hormonů v pokožce, což vyústí ve snížení tvorby kožního mazu. Takové příklady přírodních látek jsou Miniporyl™ a Acnilys®.


Miniporyl™ (INCI: Isopentyldiol, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract) je přírodní extrakt z květu červeného jetele, který prokazatelně snižuje tvorbu kožního mazu na povrchu pleti. Bylo dokázáno, že aplikace produktu s Miniporyl™ dvakrát denně po dobu 30 dnů vedla ke snížení produkce kožního mazu o 30 %.


Acnilys® (INCI: Aqua/Water, Propanediol, Rhodomyrtus Tomentosa Fruit Extract) je veganský extrakt z ovoce kvetoucí rostliny růžové myrty, který efektivně redukuje produkci kožního mazu na povrchu pokožky. Bylo prokázáno, že aplikace produktu s Acnilys® dvakrát denně po dobu 28 dnů vedla ke snížení tvorby kožního mazu na nose o 41 % a vzhledu mastné pleti o 74 %.


A asi teď se můžete ptát, kde můžete tedy sehnat takovou kosmetiku, která používá právě tyto přírodní složky?


Máte štěstí. Našli jste ji. Dovolte mi vám představit českou kosmetickou firmu Juzika, která se specializuje na akné pokožku.


Kosmetika na akné Juzika a mastná pleť - řešení

Juzika je česká přírodní kosmetika proti akné. Naše produkty:

  • obsahují Miniporyl™ a Acnilys®, patentované aktivní látky, které prokázaly klinický účinek proti mastnotě pleti.

  • jsou dermatologicky testovány. Dermatologické testování bylo provedeno celkem u 25 dobrovolníků (věk 23-70; 19 žen; 6 mužů) s cílem přesného zhodnocení bezpečnosti kosmetických výrobků. Za daných podmínek testování nebyla u dobrovolníků zaznamenána žádná objektivní kožní reakce ani žádné subjektivní negativní pozorování. (Dermatologicky testované znamená, že produkty byly testovány na kůži dobrovolníků a následné vyhodnocení a protokoly byly vytvořeny kvalifikovanou osobou.)

  • jsou přírodní a obsahují více než 95 % přírodních látek.

  • jsou lehké, nemastné, rychle se vstřebávají a kompatibilní s make-upem.


Proč se můžete spolehnout na Juziku?

Reprezentativní výzkum společnosti Juzika, jehož se zúčastnilo více než 45 lidí ve věku od 12 do 44 let, ukázal, že:

  • 83 % testujících pozorovalo anti-akné efekt již po prvním týdnu používání produktů (jen pro srovnání, dle vědeckých dotazníků se účinnost kožních léčiv na akné pohybuje v rozmezí mezi 35-54 %).

  • Dále nikdo z testujících nepociťoval nežádoucí vedlejší účinky, jako je suchost nebo podráždění pokožky, což jsou velmi časté vedlejší účinky standardních kožních léčiv proti akné.


Podívejte se na hodnocení a fotky našich zákazníků před a po používání Juziky

Fotky našich zákazníků před a po používání JuzikyTrápí vás mastná pleť?


Vyřešte ji se setem Akné duo od Juziky s přírodními patentovanými složkami, Miniporyl™ a Acnilys®. Krém a Sérum proti akné synergisticky pomáhají rychleji snížit produkci kožního mazu.


Kupte přírodní bylinný Krém proti akné od Juziky s Miniporyl™ pro efektivní kontrolu vaší mastné pleti.


Kupte SOS bylinné přírodní Sérum proti akné od Juziky s Acnilys® pro rychlejší zacelení akné pupínků a snížení mastnoty vaší pokožky.


Naše inovativní produkty jsou vyvinuty a vyrobeny v České republice, bez podezřelých nebezpečných látek, nekomedogenní, přírodní, fungují a mohou být k Vám odeslány do 24 h.


38 zobrazení0 komentářů

Kommentare


bottom of page